הכשרת מטבחים - בית חב"ד טבריה

הכשרת מטבחים

מנהל כללי

image

המילה העברית "כשר" משמעותה "מתאים, ראוי". חוקי הכשרות מגדירים את דברי המאכל הראויים לאכילה עבור היהודי.

חוקי הכשרות ניתנו לעם ישראל על ידי הקב"ה במדבר סיני. משה רבנו לימד אותם לבני ישראל וכתב את היסודות לחוקים אלה בחומש ויקרא פרק י"א, ובחומש דברים פרק י"ד; הפרטים ופרטי הפרטים עברו מדור לדור ובסוף נכתבו במשנה ובתלמוד. לאלה נוספו חוקים שונים שנחקקו במשך השנים על ידי רבנים ובתי-דין כ"גדרות וסייגים" לחוקי התורה.

בכל 4000 שנות ההיסטוריה של העם היהודי, השמירה על הכשרות היוותה סימן לזהות היהודית. אולי יותר מכל מצווה אחרת, חוקי הכשרות מדגישים, שיהדות הינה הרבה יותר מ"דת" במובן השגרתי של המילה. ליהודי, קדושה היא לא משהו השמור רק למקומות קדושים, לשבתות ולחגים. החיים בכללותם הם בבחינת מאמץ מקודש. אפילו פעילות שנראית לכאורה גשמית כגון אכילה, הינה פעולה שיש בה קדושה אלוקית וחוויה יהודית ייחודית.

אפילו שארית קטנה ביותר או "טעם" של חומר לא-כשר בתוך מאכל מסוים – יהפוך את המאכל לבלתי כשר. לכן, אין זה מספיק לקנות אוכל כשר. גם המטבח צריך להיות כשר, כלומר שכל הכלים ומשטחי העבודה ישמשו לאוכל כשר בלבד, ושתהיינה מערכות נפרדות של תנורים, סירים, סכו"ם, כלים, משטחי עבודה ומפות השולחן למאכלי בשר ולמאכלי חלב.

עיקרון מנחה כללי הוא שתמיד כאשר אוכל חם בא במגע עם אוכל אחר או כלי, האוכל או הכלי יספגו את "טעם" האוכל החם. בנסיבות מסוימות, גם אוכל קר יכול לתת "טעם" בכלי, כגון: כאשר האוכל הוא חריף או מתובלן מאד, או שנחתך בסכין, או שנמצא בכלי במשך זמן ממושך. לפיכך, אוכל שמכינים אותו במטבח או במפעל שבו מכינים גם אוכל לא-כשר יהפוך בהכרח לבלתי-כשר אף הוא (אלא אם כן ה"טעם" שהוטבע בכלי יסולק ממנו בתהליך הכשרה מיוחד).

במידה והנכם מעוניינים להפוך את מטבחכם לכשר, הדבר אינו דורש מאמץ רב וזאת עם התפתחותה של הטכנולוגיה כל שעליכם לעשות היא ליצור קשר עם הרב אלי קרמר מבית חב"ד שיכון א' ולתאם עימו זמן בו תבואו לקחת את מכשיר ההכשרה. אצלו תשאירו צ'ק פיקדון, את המכשיר תקבלו בהשאלה בצרוף הוראות מפורטות מה ואיך לעשות איתו. בסיום הפעולה - מטבחכם כשר! נותר רק להחזיר את המכשיר ולקבל את צק' הפיקדו

הרב אלי קרמר: 054-3630488 

רביעי, 30 November -0001

Leave a comment

You are commenting as guest.

ארכיון כתבות

תניא- מודעות עצמית יהודית

מה זה "זאת חנוכה"?

מה זה "זאת חנוכה"?

שאלה: הבנתי שיש יום אחד בחג החנוכה שקוראים לו בשם "זאת חנוכה". האם זה נכון? ואיזה יום זה? תשובה:אכן, היום האחרון של חג החנוכה הוא זה שמכונה בשם "זאת חנוכה".מדוע? ההסבר הפשוט קשור לחלק בתורה אותו קוראים באותו היום. בימי חג החנוכה קוראים בבית הכנסת את סיפור חנוכת המשכן, וביום ה...
מה זה

ארגון הנוער 'בת מלך' מגיע לטבריה!

ארגון הנוער 'בת מלך' מגיע לטבריה!

בשנת תשמ"א נערך בברכתו של הרבי כנס הייסוד של ארגון "בת מלך". בעת ההקמה מנה הארגון 13 סניפים פעילים. בכנס הראשון השתתפו כמאתיים בנות חב"ד מרחבי הארץ. כיום התרחבה הפעילות ובארגון למעלה מ- 55 סניפים בכל אזורי הארץ, מהצפון לדרום! הארגון מונה היום כ- 7000 חניכות. בשנים האחרונות הוכר הארגון כארגון נוער רשמי במשרד החינוך. כוח היחד! החל משנת תשע"ה הארגון מוכר במשרד החינוך בשם "ארגון נוער חב"ד" וכולל את כל הפעילות הבלתי פורמלית של הנוער החב"די: "בת מלך"- פעילות לבנות, "הפנסאים"- פעילות לבנים, ו"מועדון המעשים הטובים"
ארגון הנוער 'בת מלך' מגיע לטבריה!

שיעור תניא מתחדש!

שיעור תניא מתחדש!

בשביל הילדים יוצאים לגינה, בשביל הפרנסה יוצאים לעבודה, ובשביל הנשמה יוצאים לשיעור תורה!
שיעור תניא מתחדש!

מה משמעות השם חנוכה

מה משמעות השם חנוכה

כולנו מכירים את הסיפור. המכבים ניצחו במלחמה נגד היוונים, שיחררו את בית המקדש, מצאו כד שמן ו... בסוף הכול הסתדר בצורה ניסית במיוחד. אבל כיצד קיבל חג החנוכה את שמו? ומה משמעות המילה 'חנוכה'? על כך יש הסברים שונים.
מה משמעות השם חנוכה

'אהל הרבי'

'אהל הרבי'

לאורך השנים, קיבל הרבי מאות מכתבים אישיים מידי יום, מכל סוגי האנשים. מנהיגים וסופרים, אנשי רוח ואנשי מעשה וכלל ישראל התכתבו עם הרבי והפנו אליו את רעיונותיהם ולבטיהם וביקשו את עצתו וברכתו. גם כיום, רבבות המכתבים מוסיפים להגיע. גם מי שאינו יכול להגיע אל האהל, משגר את מכתבו (באמצעות הדואר, הפקס, או הדואר האלקטרוני) על מנת שיונח באהל. המכתבים מגיעים למזכירות המקום, ומועברים כל כמה שעות לאהל הרבי, מבלי שאיש יידע את תוכנם.
'אהל הרבי'

אירועי חנוכה בטבריה

אירועי חנוכה בטבריה

כל האירועים, כל הפרטים כאן בפנים.

פרשת ויגש: יורדים למצרים

פרשת ויגש: יורדים למצרים

לאחר המפגש המרגש של יוסף ואחיו, משפחת יעקב מהגרת למצרים

בית חב"ד טבריה • רש"י 7 • טבריה • ישראל • 04-6721-080 • © כל הזכויות שמורות.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));