אודות חב"ד » סקירה כללית - בית חב"ד טבריה

אודות חב"ד » סקירה כללית

מנהל כללי

מהי חב"ד ליובאוויטש?

חב"ד-ליובאוויטש זו פילוסופיה, תנועה וארגון. תנועת חב"ד נחשבת לכוח הדינאמי ביותר בחיים היהודיים כיום.

המילה ליובאוויטש היא מילה ברוסית, שמשמעותה: "עיר של אהבת אחים". אין ראוי משם זה לתאר את חב"ד, התנועה של אהבת ישראל.

המילה חב"ד מהווה ראשי תיבות של שלושת היכולות האינטלקטואליות: חכמה, בינה, דעת. הפילוסופיה של התנועה מבוססת על המימד העמוק ביותר של תורת השם. היא מלמדת להבין ולהכיר את הבורא, את תפקידה ומטרתה של הבריאה, ואת החשיבות והשליחות הייחודית של כל יצור נברא. תורת חב"ד מדריכה את האדם לעדן ולשלוט בכל פעולה או רגש שלו באמצעות החכמה, הבינה והדעת.

ליובאוויטש היא שמה של עיר ברוסיה הלבנה, אשר בה נוסדה ופעלה תנועת חב"ד במשך יותר ממאה שנה. פירושה של המילה ליובאוויטש מתאר את התנועה באופן הראוי ביותר: "עיר של אהבת אחים". משמה של התנועה נוכל לעמוד על מהותה: אחריות ואהבה לכל יהודי, באשר הוא.

התנועה

תחילת דרכה של חב"ד לפני כ250 שנה. חיש מהר התפשטה התנועה לכל רוסיה ואף לארצות השכנות. לתלמידי החכמים היא סיפקה תשובות שהיו חסרות להם, ולאיכרים הפשוטים אהבה אליה השתוקקו. לבסוף, הצליחו תנועת חב"ד ותומכיה להגיע כמעט לכל פינה בעולם ולהשפיע כמעט על כל היבט של החיים היהודיים.

מנהיגות

שום אדם או פרט לא היה קטן מדאי או חסר חשיבות כדי לקבל את אהבתם ומסירותם.

התנועה מוּכוונת על ידי הוראותיהם והדרכותיהם של שבעת מנהיגיה, המכונים בפי החסידים "אדמורי"ם" (ראשי תיבות של אדוננו מורנו ורבנו) או "רביים". החל מהרבי הראשון, רבי שניאור זלמן מליאדי זצ"ל (1745-1812). מנהיגים אלה הסבירו את ההיבטים העדינים והטהורים ביותר של המיסטיקה היהודית. מתוך כתביהם ואמרותיהם הם חיברו אלפי ספרים. במנהיגותם הם גילמו את התכונות התנ"כיות העתיקות של אדיקות דתית ומנהיגות. הם לא דאגו לחב"ד-ליובאוויטש בלבד אלא למכלול החיים היהודיים, הגשמיים והרוחניים. שום אדם או פרט לא היו קטנים מדאי או חסרי חשיבות עבורם, והם העניקו לו מאהבתם ומסירותם.

בדורנו, הרבי מליובאוויטש, רבי מנחם מענדל שניאורסון זצ"ללתלמידי החכמים היא סיפקה תשובות שהיו חסרות להם, ולאיכרים הפשוטים אהבה אליה השתוקקו (1902-1994), הידוע בכינויו "הרבי", הדריך וכיוון את היהדות בתקופת ה"פוסט שואה" אל חוף מבטחים, לאחר ההרס והחורבן שחוותה.

הארגון

הארגון חב"ד-ליובאוויטש, כפי שהוא מוכר כיום, נוסד בשנות הארבעים המוקדמות, כשהרבי השישי של חב"ד, רבי יוסף יצחק שניאורסון זצ"ל (1880-1950), מינה את חתנו – שלימים היה ליורשו – רבי מנחם מענדל, להוביל את הזרוע החינוכית והחברתית של התנועה שנוסדו אז לראשונה.

רביעי, 30 November -0001

Leave a comment

You are commenting as guest.

ארכיון כתבות

תניא- מודעות עצמית יהודית

מה זה "זאת חנוכה"?

מה זה "זאת חנוכה"?

שאלה: הבנתי שיש יום אחד בחג החנוכה שקוראים לו בשם "זאת חנוכה". האם זה נכון? ואיזה יום זה? תשובה:אכן, היום האחרון של חג החנוכה הוא זה שמכונה בשם "זאת חנוכה".מדוע? ההסבר הפשוט קשור לחלק בתורה אותו קוראים באותו היום. בימי חג החנוכה קוראים בבית הכנסת את סיפור חנוכת המשכן, וביום ה...
מה זה

ארגון הנוער 'בת מלך' מגיע לטבריה!

ארגון הנוער 'בת מלך' מגיע לטבריה!

בשנת תשמ"א נערך בברכתו של הרבי כנס הייסוד של ארגון "בת מלך". בעת ההקמה מנה הארגון 13 סניפים פעילים. בכנס הראשון השתתפו כמאתיים בנות חב"ד מרחבי הארץ. כיום התרחבה הפעילות ובארגון למעלה מ- 55 סניפים בכל אזורי הארץ, מהצפון לדרום! הארגון מונה היום כ- 7000 חניכות. בשנים האחרונות הוכר הארגון כארגון נוער רשמי במשרד החינוך. כוח היחד! החל משנת תשע"ה הארגון מוכר במשרד החינוך בשם "ארגון נוער חב"ד" וכולל את כל הפעילות הבלתי פורמלית של הנוער החב"די: "בת מלך"- פעילות לבנות, "הפנסאים"- פעילות לבנים, ו"מועדון המעשים הטובים"
ארגון הנוער 'בת מלך' מגיע לטבריה!

שיעור תניא מתחדש!

שיעור תניא מתחדש!

בשביל הילדים יוצאים לגינה, בשביל הפרנסה יוצאים לעבודה, ובשביל הנשמה יוצאים לשיעור תורה!
שיעור תניא מתחדש!

מה משמעות השם חנוכה

מה משמעות השם חנוכה

כולנו מכירים את הסיפור. המכבים ניצחו במלחמה נגד היוונים, שיחררו את בית המקדש, מצאו כד שמן ו... בסוף הכול הסתדר בצורה ניסית במיוחד. אבל כיצד קיבל חג החנוכה את שמו? ומה משמעות המילה 'חנוכה'? על כך יש הסברים שונים.
מה משמעות השם חנוכה

'אהל הרבי'

'אהל הרבי'

לאורך השנים, קיבל הרבי מאות מכתבים אישיים מידי יום, מכל סוגי האנשים. מנהיגים וסופרים, אנשי רוח ואנשי מעשה וכלל ישראל התכתבו עם הרבי והפנו אליו את רעיונותיהם ולבטיהם וביקשו את עצתו וברכתו. גם כיום, רבבות המכתבים מוסיפים להגיע. גם מי שאינו יכול להגיע אל האהל, משגר את מכתבו (באמצעות הדואר, הפקס, או הדואר האלקטרוני) על מנת שיונח באהל. המכתבים מגיעים למזכירות המקום, ומועברים כל כמה שעות לאהל הרבי, מבלי שאיש יידע את תוכנם.
'אהל הרבי'

אירועי חנוכה בטבריה

אירועי חנוכה בטבריה

כל האירועים, כל הפרטים כאן בפנים.

פרשת ויגש: יורדים למצרים

פרשת ויגש: יורדים למצרים

לאחר המפגש המרגש של יוסף ואחיו, משפחת יעקב מהגרת למצרים

בית חב"ד טבריה • רש"י 7 • טבריה • ישראל • 04-6721-080 • © כל הזכויות שמורות.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));